روابط فرازناشویی و خطاهای همسر عهدشکن

طلاق جنسی چیست؟
آبان ۲۹, ۱۳۹۵
چگونه در رابطه جنسی از همسرم انتقاد کنم؟
آذر ۴, ۱۳۹۵

در این نوشته و در ادامه بحث در مورد اشتباهات فردی که دچار عهدشکنی در رابطه زناشویی می­شود، به مورد دیگری از اشتباهات اشاره خواهیم کرد.

اطلاع رسانی تدریجی درباره خیانت

فاش کردن خیانت و عهدشکنی یا یک رابطه فرازناشویی فرایند دشوار و هراس انگیزی است، با اینحال یکی از بزرگترین اشتباهات، تلاش برای مخفی نگهداشتن همه­ی حقیقت می­باشد. به عبارتی نگفتن همه­ی حقیقت به بهانه­ی آسیب نرساندن بیشتر به همسر آسیب دیده، خود می­تواند آسیب­زاتر و خطرنام باشد.

یکی از مضرات این کار، تاخیر در فرایند اعتمادسازی می­باشد. ممکن است همسر شما به این باور برسد که همه­ی حقیقت را به او گفته­اید و دیگر چیزی باقی نمانده که با شنیدن آن شوکه شود یا آزار ببیند. در این صورت اگر به مرور زمان و هربار چیز تازه­ای از رابطه فرازناشویی شما بشنود مطمئن باشید دیگر باور کردن حتی یک حرف شما برای او بسیار مشکل می­شود.

به همین دلیل بهترین راه آن است که یک بار برای همیشه همه­ی حقیقت را به همسر خویش بگویید.

این فکر خوبی نیست که برای کنترل اوضاع و رعایت حال همسر خویش، حقیقت و اطلاعات مربوط به رابطه­ی فرازناشویی را به تدریج و برحسب گذشت زمان در اختیار او قرار دهید.

خواه همسر شما بتواند تحمل شنیدن آنها را داشته باشد خواه نداشته باشد. (مرگ یکبار شیون هم یکبار). گفتن همه­ی حقیقت به همسر، فرصت بسیار خوبی برای نشان دادن صداقت و راستی واقعی شماست. این فرصت را از دست ندهید و همه­ی حقیقت را به او بگویید. هرچه زودتر، بهتر (این موضوع مربوط به زمانی است که همسر شما از عهدشکنی و خیانت مطلع شده اما کاملا به موضوع اشراف اطلاعاتی ندارد. در مواردی که هنوز وی اطلاعی از خیانت نداشته و شما به دلیل عذاب وجدان قصد اطلاع رسانی به او دارید، حتما قبل از این کار با مشاور خود مشورت نمایید).

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *