پاسخگویی به سوالات روانشناسی کاربران

یکی از سوالات اصلی خانمها: ازدواج با مرد جوان یا جا افتاده؟
شهریور ۱۳, ۱۳۹۵
فرزندپروری و آگاهی والدین
شهریور ۲۳, ۱۳۹۵

خانمی فکر میکند مردی که به خواستگاری اش آمده است تفاهم لازم را با او دارد و فرد مناسبی ارزیابی شده است، اینکه این مرد از لحاظ فیزیکی به نظر خانم جثه ریزی دارد، از لحاظ اجتماعی و جنسی میتواند بعنوان موضوع مهمی تلقی شود؟

farahani

علی فراهانی:


تصمیم نهایی در مورد ازدواج نیاز به ترکیبی از اطلاعات ظاهری و شخصیتی در مورد طرف مقابل داره، از سوال شما بنظر میاد ازدواجتون شکل سنتی داره و بیشتر روی وضع ظاهری و جایگاه اجتماعی طرف مقابل تمرکز کردید، لذا لازم هست تا زمانی که تردید دارید حتما بهم فرصت بدید و دوره آشنایی بیشتری رو صرف کنید تا یه نگرش کاملتری نسبت به شخصیت طرف مقابلتون هم بدست بیارید و در نهایت خودتون ببینید چقدر وزن مثبت این انتخاب بیشتر هست، چون در نهایت شما هستید که به ویژگیهای ظاهری و شخصیتی مثبت و منفی طرف مقابل وزن میدید. از طرفی نباید این رو فراموش کنید جذابیت ظاهری توی ازدوج قدم اول هست، اگه ظاهر طرف مقابل واقعا جذابیتی نداره و با گذر زمان آشنایی هم تغییری تو این جذابیت ایجاد نشد، انتظار میره که تصمیم شما بر ازدواج نکردن باشه. ضمن اینکه سایز اندام هم ارتباط زیادی با عملکرد خوب توی رابطه جنسی نداره.


amiri

پاسخ محمد امیری :

ابتدا نکته کلیدی اینکه شما در پذیرش ظاهر همسرتان دچار تردید هستید واین دغدغه باید بررسی حل شود.

 مهم ترین ویژگی که با توجه به آن می توانید همسر خود را جذب کنید داشتن اعتماد به نفس هست یعنی اینکه قاطع باشید و قاطعانه عمل کنید، اگر از اعتماد به نفس لازم برخوردار نباشید حتی داشتن ثروت زیاد و برخی زیبایی های ظاهری و جسمی(قد بلند بودن و..) هیچ تاثیر مثبتی در پایدار ماندن علاقه نخواهد گذاشت. باید همدیگر را همین گونه که هستید بپذیرید، ممکن است در آینده همسرتان از این هم چاق تر شود و شاید برعکس لاغرتر، آن چیزی که پایدار می ماند و باید تا آخر عمر باهاش سر کنید برخی ویژگی های شخصیتی هست که هیچ گاه تغییر نمی کند. بنابراین توجه خود را بیشتر معطوف ویژگی های اخلاقی یکدیگر نمایید. نکته مهم اینکه هیچ امیدی به تغییر ظاهری و جسمی نداشته باشید و بر حسب همین ظاهری که هم اکنون دارید تصمیم گیری کنید.


yusefiپاسخ عماد یوسفی :

درمورد وجود رابطه جنسی قوی تر داشتن و جثه فرد به نظر می رسد این باور بیشتر یه باور عامیانه باشد. آنچه در رابطه جنسی نقش قوی تر می تواند داشته باشد، بیشتر مزاج و میل یک فرد و مهارتهای او در ارتباط می تواند باشد.

 

 


bagheriپاسخ مریم باقری :

بستگی به نگاه شما داره و دیگر اینکه اگر حرف مردم بسیار براتون حائز اهمیت است و نتونید این مساله رو حلش کنید ،پس در ظاهر شدن در اجتماع و در رابطه جنسی به مشکل خواهید خورد و باید به این مساله توجه داشته باشید که فیزیک و جسم همسر آینده تان جزو اولویت های چندم شما است.

 

 


abolhasaniپاسخ منصوره ابوالحسنی :

بیشتر از اینکه این موضوع بطور اجتماعی یا فیزیکی تاثیری در روابط شما داشته باشد برداشت ها و افکار شما یا به عبارتی این خود انتظارات شما از این مساله هست که میتواند در نحوه و کیفیت روابطتتان اثرگذار باشد

همانطور که خودتان هم به این مساله اشاره کردید کلیت این موضوع تاثیر منفی بر روابط ندارد و بسیاری از زوجین هستند که شرایط شما را دارند و زندگی ها و روابط خوب و موثری هم با یکدیگر دارند

لذا در این مورد بهتر است بطور فردی روی باورها و کلیشه های ذهنی خودتان کار کنید و بررسی کنید که ایا این مساله در هردوی شما میتواند با توجه به فرهنگ خانواده و القایاتی که بطور اجتماعی ذهنیت های شما را ساخته اثرگذار باشد یا خیر

اگر بتوانید این نوع حساسیت ها را در خودتان کنترل کنید مطمینا مشکل بخصوصی برایتان پیش نخواهد آمد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *