چرا زنان بیشتر از مردان حسود هستند؟

۶ دلیل برای اینکه چرا مردان گاهی دوست دارند در لاک تنهایی فرو روند
آبان ۹, ۱۳۹۵
چگونه احساسات و مغز ما بر هم تاثیر می گذارند؟
آبان ۱۲, ۱۳۹۵

معمولا در یک رابطه زناشویی زنان درباره ی مردان شان حس حسادت بیشتری دارند تا مردان درباره ی زنان شان. اگر چه این حس با گذشت زمان کم رنگ می شود، هنوز واقعیتی شناخته شده است که حس حسادت زنان بیشتر از مردان است.

چرا اینگونه است؟ جواب به این سوال کمی مشکل است. مردان یافتن علت این رفتار زنان را بسیار سخت می دانند یا نمی توانند با آن کنار بیایند. شاید اگر مردان کمی بیشتر درباره ی زنان آگاهی داشته باشند، زنان را در حالت حسادت گاه و بیگاه به دیوانگی یا دمدمی مزاجی بودن قضاوت نکنند. این حس زنانه می تواند چند دلیل داشته باشد که هر یک ما را به فکر فرو می برد.

  1. زنان عاطفی ترند

زنان اغلب در روابطشان از قلبشان استفاده می کنند و نه مغزشان (ذهن شان)، بخصوص در موارد که یک نفر را دوست دارند. آنها اغلب نسبت به کسی که دوستشان دارند به شدت عاطفی و احساسی اند و نسبت به آنها حساس هستند. زنان ممکن است در دنیای خارج شجاع یا قوی باشند اما افرادی که آنها دوستشان دارند می توانند نقاط ضعف شان باشند و هر کسی که سعی کند سد راه این رابطه ی عاشقانه بشود را به عنوان تهدیدی در نظر می گیرند و به دلیل طبیعت مادرانه و حمایتی شان سعی می کنند آن افراد را دور کنند.

  1. مردان همیشه دوست دارند با زنان متفاوتی باشند.

از همان ابتدای خلقت مردان به عادات لاس زدن با زنان متفاوت معروف بوده اند. به نظر می رسد برای مردان سخت است که همیشه با یک زن باشند. به علاوه، آنها در مورد دختران و زنان حریص هستند. فکر می کنند که هر چه بیشتر بهتر. آنها همچنین در فریب دادن و تقلب کردن هم مشکلی ندارند. زنان با این شیوه ی تفکر نسبت به مردان ممکن است کمی درباره ی مردی که به وی علاقه دارند نامطمئن باشند.

  1. زنان در رقابت با یکدیگر هستند.

بر خلاف مردان که اغلب حالت انفعالی دارند، زنان در ذهن شان در رقابت با یکدیگرند. داشتن شغل بهتر، دوست پسر بهتر، قیافه ی بهتر، و یا خانه ی بهتر همه و همه رقابت میان زنان را باعث می شود. در چنین شرایطی، زنان به طور کامل نمی توانند مردانشان را که در حضورشان دل در گرو زن دیگری دارند تحمل کنند. در این شرایط زنان اغلب فکر می کنند که “آن دختری دیگر” بسیار جذابتر از آنهاست و این مسئله برای آنها غیر قابل تحمل است.

  1. زنان رک تر هستند

اصلا نباید اینطور برداشت شود که مردان حسود نیستند. آنها ممکن است حس حسادتشان را جدی نگیرند چرا که ناخودآگاهشان بسیار حجیم تر از آنست که نتواند جلوی سر ریز این حس را بگیرد.  چون زنان در این زمینه رک تر هستند و ممکن است پر حرفتر باشند، بیشتر تمایل دارند که حس حسادت خود را بیان دارند، در حالیکه مردان زیاد به این حس توجه نمی کنند چرا که نمی خواهند درباره آن زیاد فکر کنند یا واقعا این حس را زیاد جدی نمی گیرند. برای مردان غرورشان بسیار مهم تر است.

  1. زنان جذابترند

مردان ممکن است ژولیده باشند و یا لباس مندرس بپوشند ولی به ندرت زنی را می بینید که سر و وضعی ژولیده دارد. این مسئله زنان را به طرز دیوانه کننده ای جذاب می کند و این دلیلی است که چرا هر زنی زنان دیگر را (بله، حتی بهترین دوستانشان را) خطری برای روابط شان می داند. زنان به راحتی به کسی اعتماد نمی کنند. زنان مجرد نسبت به دوستان متاهل شان حسادت می کنند، و زنان متاهل همواره نسبت به دوستان مجردشان که در درسترس و طناز هستند احساس خطر می کنند.

  1. زنان انحصارطلب تر هستند.

این امری واضح است که زنان انحصارطلب ترند. آنها زمان خیلی کمی را برای “بله” گفتن به کسی صرف می کنند، اما وقتی این کار را می کنند از صمیم قلب است. بنابراین وقتی زنی مال شما شد، رسما از شما می خواهد که شما نیز به طور تام و تمام وقف وی شوید. زنان به شدت برتری طلب و انحصار طلبند و این موضوع در مورد خواهر و برادرهایشان، فرزندانشان، و حتی دوستان نزدیکشان هم صادق است. پس این حس فقط نسبت به مردان آنها نیست، بلکه حسی کلی در وجود آنهاست.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *