چهار چیزی که باید قبل از ازدواج، درباره‌ی رابطه‌ی جنسی بدانیم

اهمیت آشنایی به قصد ازدواج
بهمن ۱۳, ۱۳۹۵
جذابیت سوپرمن ها و پرخاشگری در کودکان
بهمن ۱۳, ۱۳۹۵

واقعیت‌هایی که هیچکس راجع به آن‌ها صحبت نمی‌کند

 

 

 

۱. در شروع زندگی مشترک، انتظار عدم تفاهم جنسی را داشته باشید.

یکی از استدلال‌ هایی که افراد را به سمت داشتن رابطه‌ی جنسی، خارج از چارچوب ازدواج تشویق می‌کند، اهمیت دانستن تفاهم جنسی است. اما در واقعیت، تفاهم چیزی نیست که بتوان آن را با استفاده از حدس و خطا امتحان کرد، بلکه این شما هستید که تفاهم را به کمک یکدیگر و طی یک تجربه‌ی مشترک جنسی می‌سازید.

رابطه‌ی جنسی، درست مثل هر چیز دیگری که می‌خواهید در آن خوب عمل کنید، نیازمند تمرین است. شما مطمئناً انتظار ندارید به محض اینکه برای اولین بار یک گیتار را در دست گرفتید بتوانید با آن نوازندگی کنید، پس چطور انتظار دارید که در همان ابتدای زندگی مشترک به تفاهم جنسی برسید؟

عدم تفاهم جنسی در هر ازدواجی است که با تازگی شکل گرفته، یک واقعیت ساده است مخصوصاً اگر هر دو زوج تاکنون تجربه‌ی رابطه‌ی جنسی را نداشته باشند، اما همه‌ی این بحث‌ها در حقیقت به این معناست که شما می‌توانید از فرآیند آموزش در کنار یکدیگر لذت ببرید. این یک زیبایی است که در طول زندگی متعهدانه به ازدواج وجود دارد(به همراه می‌آورد) و مخصوصاً در این مورد، تمرین می‌تواند واقعاً مفرح باشد. هر چه بیشتر درباره‌ی رابطه‌ی جنسی و اینکه بدن شما چطور کار می‌کند و چه چیزی را هر دوی شما دوست دارید، یاد بگیرید، رابطه‌ی جنسی برای هر دوی شما لذت‌ بخش‌تر خواهد بود.

 

۲. برای رابطه‌ی خود وقت بگذارید.

با وجود ترشح هورمون‌های مختلف و هیجان ناشی از تجربه‌ی اولین رابطه‌ی مشترک، بسیار بهتر است که به آرامی پیش بروید و برای رابطه‌ ی خود وقت بگذارید. رابطه‌ ی جنسی برای بسیاری از خانم‌ها به طور عادی ممکن است در ابتدا اندکی دردناک و ناراحت‌کننده باشد و این مسئله می‌تواند سرعت رابطه‌ی جنسی را برای زوج‌ های مختلف تغییر دهد. به همان اندازه که مطالعه‌ی کتاب‌های سودمند در زمینه‌ی ازدواج و یا مشاوره‌های قبل از ازدواج سودمند هستند، مشورت با یک متخصص زنان قبل از ازدواج می‌تواند بسیار مؤثر باشد. و در نهایت یک توصیه برای آقایان: آرام پیش بروید و در طی رابطه، درک متقابل داشته باشید.

 

۳. رابطه‌ی جنسی مشابه دیگر جنبه‌های زندگی، بالا و پایین دارد.

برای هر زوجی، این مسئله طبیعی است که زندگی جنسی آن‌ها بالا و پایین داشته باشد. مواقعی هستند که رابطه‌ی جنسی شما ممکن است رضایت‌ بخش نباشد و یا رابطه‌ی شما تحت تأثیر خستگی و سایر جنبه‌های زندگیتان قرار بگیرد؛ اما در کنار این مسئله، زمان‌هایی هم وجود دارند که شما چندین بار در طول روز، رابطه‌ی جنسی لذت‌بخشی دارید که متقابلاً هر دوی شما را راضی می‌کند.

استرس، دغدغه‌های شغلی، خانه‌داری، برنامه‌های زمانی شلوغ، بارداری، بچه‌ها، مسائل مالی، مشکلات درمانی و هر چیز دیگری که شما در زندگی معمولی خود درگیر آن هستید، بر روی رابطه‌ی جنسی شما تأثیر می‌گذارد. در دوره‌هایی که رابطه‌ی جنسی شما بسیار کم می‌شود، به جای اینکه این مسئله را به منزله‌ ی پایان ارتباط خود قلمداد کنید، باید آن را نشانه‌ی ضعف خود دانسته و هدفمندتر عمل کنید. یک راهکار ممکن است این باشد که رابطه‌ی جنسی خود را برای یک بازه‌ی زمانی(مثلاً یک فصل) برنامه‌ریزی کنید. این یک حس بسیار عاشقانه است، درست مثل این است که با قصد قبلی درباره‌ی یک مسئله که هر دو می‌خواهید، مشغول صحبت شوید و یا در رابطه با اینکه به چه کار جدیدی مشغول شوید، با یکدیگر مشورت کنید. راهکار دیگری هم وجود دارد و آن مراجعه به یک مشاور است تا با کمک او بتوانید موانعی را که بر سر رابطه‌ی جنسی رضایت‌بخش برای هر دوی شما وجود دارد، شناسایی و بر روی آن‌ها کار کنید.

انتظار دوره‌های بالا و پایین را داشته باشید و لطفاً اگر در دوره‌ای به سر می‌برید که روابط جنسی شما سردتر شده، بدانید که این مسئله به معنی قطع رابطه یا عجیب و غریب بودن روابط شما نیست و اگر با کمک یکدیگر به دنبال رفع موانع باشید، مسائل خوب به زودی خودشان را از گوشه و کنار نشان می‌دهند.

 

۴. رابطه‌ی جنسی که در فیلم‌های گوناگون به نمایش گذاشته می‌شود، بسیاری از مسائل را در نظر نمی‌گیرند؛ مخصوصاً یک مسئله‌ی مهم که اغلب ما از آن چشم‌پوشی می‌کنیم.

وقتی موضوع فیلم و سریال‌های مختلف به میان می‌آید، مسائل متعددی هستند که نویسندگان به هنگام نوشتن فیلمنامه آن را لحاظ نمی‌کنند مثل زمانی که برای پوشیدن یک لباس تنگ به مشکل بر می‌خورید یا می‌خواهید گره‌ی کور کفش خود را باز کنید، یا لحظه‌ی عاشقانه‌ای که شما تصمیم می‌گیرید تا کنترل بارداری را فراموش کنید و یا وقتی یکی از شما برای رابطه آمادگی دارد در حالی که دیگری در حس و حال برقراری رابطه نیست.

با تمام این موقعیت‌هایی که بعضی از آن‌ها خنده‌دار و بعضی خسته‌کننده هستند و در فیلمنامه نوشته نمی‌شوند، اینکه خندیدن را یاد بگیریم و مسائل را شخصی نکنیم، برای زندگی جنسی بسیار مهم است؛ و دوباره تکرار میکنم، هر چه بیشتر تمرین کنید، با مشکلات کمتری دست و پنجه نرم خواهید کرد.

اما یک مسئله‌ی دیگر هم وجود دارد که رابطه‌ی جنسی بر روی نمایشگر فیلم به شما نشان نمی‌دهد. جیمز باند می‌تواند هر شب با یک دختر رابطه داشته باشد و البته اینطور به نظر می‌رسد که این رابطه‌ها هر بار لذت‌بخش‌تر هستند؛ اما تمام این‌ها نمی‌توانند یک مسئله را به تصویر بکشند و آن صمیمیت عمیق و وصف‌ناپذیری است که بین یک زن و شوهر وجود دارد. شما ممکن است ارتباط فیزیکی را در طول یک فیلم مشاهده کنید، اما ارتباط روحی و احساسی که واقعیت و اساس یک رابطه هستند، در فیلم به نمایش در نمی‌آید.

در طول یک رابطه‌ی زناشویی، هیچ چیز قابل قیاس با سطح صمیمیت، عمق و قدرت رابطه‌ی جنسی در یک ارتباط طولانی‌مدت نیست. در ازدواج، یک رابطه‌ی جنسی خوب حتی چیزی بیش از صرفاً یک رابطه‌ی جنسی است و این مسئله با پرورش ارتباط عمیق و منحصربه‌فردی که با هم دارید و لذت‌بردن از عشق و سرخوشی که با رفع تمام موانع به وجود می‌آیند، در شما ایجاد می‌شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *