سلام خسته نباشید طاعات قبول من 21 سالمه و پسر هستم سطح روابط اجتماعی من خیلی پایینه دوست دارم آدم گرم و اهل صحبتی باشم ولی نیستم از آدمایی که صمیمی و اهل گفتگو هستن خیلی خوشم میاد کم صحبت هستم کم صحبت بودنم به خاطر ترس از صحبت کردنه چجوری باید سطح روابط اجتماعیم رو بالا ببرم واز صحبت کردن ترس نداشته باشم تو رو خدا توی پیام راهنمایی کنید مرسی از لطفتون

سلام. افرادی که ترس از صحبت کردن دارند معمولا در مورد اتفاقاتی که ممکنه حین صحبت کردن بیفته پیشگویی منفی میکنن مثلا میگن نکنه مسخرم کنن، نکنه اشتباه کنم و... جالبتر اینکه گاها ترس از صحبت کردن نیست که مانع میشه بلکه ترس از مضطرب بودن هست که نکنه بقیه هم متوجه اضطراب من بشن در صورتی که اینطور نیست. در این حالت به جای تمرکز روی اضطرابتون روی ریتم تنفس و عضلات بدنتون تمرکز کنید و نفس عمیق بکشید. تا میتونید جلوی جمع های صمیمی تر صحبت کنید و به مرور به جمع های بزرگتر گسترشش بدین. اطلاعاتتون رو در زمینه های مختلف بالا ببرید تا همیشه حرف برای گفتن داشته باشید. موفق باشید.

مشاوره و روانشناسی  

سلام دوست خوبم همه ما قدرت ها و توانایی های خاص خودمان را داریم. اگر همه مثل هم بودیم، دنیا دیگر جذابیتی نداشت و همه چیز تکراری می شد. چیزی را بیابید که در آن مهارت و توانایی بیشتری دارید و روی آن متمرکز شوید. با تکیه بر توانایی های منحصر به فردتان عزت نفس بیشتری برای خود ایجاد کنید. قدرت های خاص تان به شما مزیت های ویژه ای می دهند. یاد بگیرید که خود را دوست داشته باشید تحسین و تقدیر کردن خودتان را تمرین کنید. همیشه می توان با مشاهده رفتار و عملکرد دیگران نکاتی آموخت. شما می توانید با این روش، طرز برخورد با دیگران را بیاموزید و آن را تقلید کنید و آنگاه از آموخته های دیگرتان به آن افزوده و بتدریج از زندان کمرویی بیرون بیایید. وقتی تنها هستید آموخته هایتان را تمرین کنید. مثلا فرض کنید در جمعی حاضر شده اید سپس با آنها ارتباط چشمی (البته نه خیره شدن) برقرار ساخته و حرف هایتان را با آرامش بزنید. این روش کمک می کند در شرایط واقعی از روبه رو شدن با افراد واهمه ای نداشته باشید. می توانید مقابل آینه نشسته و تمرین هایتان را انجام دهید. یکی از بهترین راه ها برای غلبه بر دلهره و ترس، عمیق نفس کشیدن است. چشمان خود را ببندید و نفس عمیق بکشید. روی نفس های خود متمرکز شوید و به آرامی دم و بازدم را انجام دهید. یک شیوه دیگر، تمرین یوگا است. نفس های خود را بشمارید تا وقتی که احساس راحتی بیشتر کنید. پیروزی های خود را ثبت و آنها را به شکل یک دفتر از وقایع مهم زندگی گردآوری کنید.این کار باعث می شود اعتماد به نفس تان نیز افزایش یابد و توجه خود را بیشتر روی چیزهایی که به نفع شما هستند، متمرکز کنید؛ نه آن چیزهایی که آزارتان می دهند. موفق باشید.

مشاوره و روانشناسی