سلام خسته نباشید راستش من کنکوری ام ومشکلم اینکه خیلی بی دقتم و خیلی از تستهارو و حتی امتحاناتمو بخاطر بی دقتیم و چنتا اشتباه کوچیک خراب میکنم میخواستم بدونم واسه افزایش دقتم چه راهکارهایی وجود داره؟

دوست گرامی سلام عوامل متعددی باعث میشه شما هنگام یادگیری یا در امتحانات بی دقت باشید شاید لازم باشد سبک یادگیری خود را چک کنید یا در مورد اختلالADHD بیشتر بدانید یا سطح استرس و اضطراب خود را چک کنید *تمرین های افزایش تمرکز و تمرین های تنفسی هم می تواند به شما کمک کند موفق باشید

مشاوره و روانشناسی  

سلام دوست عزیز علت دقت پایین کم توجهی یا بی توجهی هست، برای افزایش توجه و دقت تمرین های زیادی هست که من ۵ تمرین را به طور خلاصه خدمتتان ارائه میکنم: ۱- یک پاراگراف در نظر بگیرید و تعداد کلمات آن را بشمارید. ۲- تعداد حروف مثلا(ب) را در پاراگراف بشمارید. ۳- از ۱۰۰ تا ۱ به طور معکوس بشمارید، در مرحله بعد فقط اعداد فرد یا زوج را بشمارید. ۴- یک کلمه یا جمله را در نظر بگیرید و روی آن تمرکز کنید، حالا به مدت ۱۰ دقیقه در حالی که کلمه را در ذهنتان تکرار میکنید شروع به حرکت کنید مثلا راه بروید. ۵- در روز حداقل ۳ بار تمرین تنفس دیافراگمی را همراه با تمرینات بالا انجام دهید. موفق باشید.

مشاوره و روانشناسی